Nachlazení, chřipka, viróza - čím se liší? • www.onemocneni.com

Nachlazení, chřipka a viróza – čím se liší?

Všechny tři názvy označují onemocnění, která nás doprovázejí už od nepaměti. Zvykli jsme si však směšovat všechny příznaky. Chřipku zaměňujeme s nachlazením a virózu s chřipkou. Zmíněné „choroby“ se sobě do značné míry podobají, nejsou ale identické. V čem spočívá rozdíl a jak na sebe nachlazení, chřipka a viróza navazují?

Viróza se vyvíjí v nachlazení

Ještě dlouho než se projeví, v našem těle může přebývat virus. Pak stačí jen jeden večer prochladnout a navštíví nás viróza. Ta vždy hbitě zareaguje na oslabení organismu, ať jde třeba o prochladnutí nebo dlouhodobý stres. Škrábání v krku a ani zvýšená teplota nás nemine. Viróza je ale jen počáteční fází nachlazení.

Nachlazení se nás zmocní jednou až třikrát ročně

Nachlazení najdeme v odborné literatuře pod názvem „akutní virové onemocnění dýchacích cest“. Symptomy kýchání, chrapotu, rýmy a zvýšené teploty se objevují obvykle několik hodin po nakažení. Z nachlazení se vyléčíte do dvou týdnů, pokud se budete stranit otevřeným prostranstvím. Jednak byste ostatní mohli nakazit anebo být znovu nakaženi. V zásadě nejde o nic dramatičtějšího.

Chřipka patří k vážnějším virovým infekcím

Od samotné virózy přes nachlazení se ale můžeme dostat až k chřipce. Inkubační doba trvá asi 4 dny. Chřipka o sobě dá vědět stoupající horečkou, někdy bolestmi svalů, zimnicí a nechutenstvím. Závažnost příznaků lze jen těžko srovnávat s nachlazením. Na místě je tedy důsledná léčba.

Ke zmírnění symptomů napomáhá například Coldrex horký nápoj s citronem. Ulevuje od vysoké horečky a bolesti kloubů. Díky vysokému obsahu vitamínu C umí vyléčit i pochroumaný imunitní systém. Pokud chcete přípravky Coldrex sami vyzkoušet, nezapomeňte si přečíst příbalový leták a mějte na paměti, že se používají k vnitřnímu užití.