Detoxikace organismu • www.onemocneni.com

Detoxikace organismu

Lidské tělo rozhodně není strojem, a tak na každého člověka přichází únava. Tělo není schopno tak rychle vstřebávat změny a zanáší se různými toxiny, které se nacházejí v okolním prostředí. Samotný termín detoxifikace si lze vysvětlovat různými způsoby. Odborníci se nikterak neshodují, jakým způsobem se toxinů v našem organismu zbavit. První metodou je samozřejmě metoda půstu. Jinými slovy, jedná se o ono asketické nejezení, popřípadě nepití.

Mnohem více uznávanou metodou detoxifikace je takzvaný detoxifikační program, který si stanovíme buď sami, a nebo po poradě s nějakým odborníkem. Problémem dnešního světa se stává hlavně to, že naše tělo se již není schopno bez pomoci zbavit různých jedů, které na nás chrlí dnešní průmyslem prosycený svět. Dříve tomu tak nebylo, jelikož ovzduší bylo poměrně čisté a stejně tak v potravinách nebylo obsaženo tolik konzervačních látek jako je tomu dnes.

Které orgány detoxifikovat a kdy tak učinit?

Než bychom se měli zabývat samotnou detoxifikací, je třeba si popsat funkce jednotlivých orgánů, které by se měly detoxifikovat. Pokud budeme vědět, kdy je problém, pak zvolíte ten správný čas pro detoxifikaci. Začneme játry. Tento orgán funguje tak, že čistí krev od všech toxických látek, které se dostanou do lidského těla. Tyto toxiny potom musejí měnit svou strukturu a v podobě žluči se dostávají do střev a poté ven z lidského těla. Jestliže játra přetěžujeme, dochází k tomu, že se vám mohou dělat na těle otoky, budete špatně trávit a nebude vám od žaludku dobře.

Velmi důležité jsou z hlediska detoxifikace také ledviny. Ledviny fungují jako filtr krve a pomáhají odvést toxiny. Hodnotné látky naopak navracejí zpět do organismu tak, aby fungoval co nejlépe. Jestliže je na ledviny vyvíjen velký tlak, co se potravy a dalších látek týče, tak dochází k tomu, že budete mít tmavou moč, která vypadá poměrně zakaleně a samotný proces močení pro vás nebude nikterak příjemný. Velmi zajímavou funkci mají například střeva. Právě zde se totiž štěpí a vstřebává potrava. Jestliže dobře funguje trávící systém, jehož podstatu střeva tvoří, tak všechny škodlivé látky odcházejí z těla rychle. Je-li tomu ale naopak a my spotřebujeme více průmyslových potravin než je zdrávo, tak zpravidla trpíme zácpou, větry a poté také nechutí k jídlu.

Velmi důležitým orgánem jsou také plíce, které pomáhají zpracovávat a odvádět škodlivé látky nacházející se ve vzduchu. Pokud plíce nefungují tak, jak mají, tak dochází k tomu, že trpíme různými formami rýmy a nebo také kýcháním či silnějším chronickým kašlem. Velmi důležitá je také detoxifikace kůže. Ta je v podstatě úplně největším orgánem lidského těla. Toxiny jsou z kůže odváděny pomocí potu a také mazových žláz. Jestliže je kožní soustava přespříliš vytížena, tak dochází k tomu, že vznikají na povrchu těla různé pupínky, puchýřky a nebo také samotné akné. Velmi důležitý z hlediska detoxifikace je také lymfatický systém, který když je přetěžován, nestíhá bojovat s běžnými nemocemi, jako je například chřipka podobně.

Využijte slev v internetovém obchodě a získejte přípravky na detoxikaci za akční ceny.

Jak tělo detoxifikovat?

Základem celého procesu správné detoxifikace není žádná ostrá dieta, ani jiný prudký skok. Měli byste si jenom určit jistou dobu, po kterou budete dodržovat jistá pravidla stravování a pití. Doporučuje se zhruba měsíc. Variace jídel a různých nápojů byste si měli stanovit sami. Zkusme si nyní nastínit několik aktivit a typů jídel či nápojů, které byste měli užívat při detoxifikacii organismu. Co se týká jídla, tak váš oběd by měl být plnohodnotný a snídaně vydatná nikoli tučná. Večeři absolvujte do 18. hodiny.

Co se týká pití, měli byste upravit pitný režim tak, aby váš celkový příjem tekutin přesahoval 3 litry za den. Z cvičení vybíráme například jógu. Měli byste také relaxovat a dopřát si ozdravné osvěžující koupele.